romantokarczyk.pl

Roman Tokarczyk – Ekspert inwestycyjny | porady finansowe

Ile pieniędzy powinienem oszczędzać każdego miesiąca?

Ile pieniędzy powinienem oszczędzać każdego miesiąca? Prosta odpowiedź brzmi: tak wiele, jak to tylko możliwe. Każdy zarabia jednak co miesiąc inną kwotę. Każdy ma również różne miesięczne zobowiązania finansowe. Oto kilka podstawowych wytycznych, których należy przestrzegać, aby określić, ile należy oszczędzać każdego miesiąca.

Zasada 10 procent

Standardem ustalonym przez wielu ekspertów finansowych jest co najmniej 10 procent miesięcznych dochodów. Jest to łatwa metoda, aby zacząć, ponieważ jest to stała kwota pieniędzy każdego miesiąca. Odkładanie 10 procent dochodu nie powinno być trudne, ale z czasem możesz chcieć zwiększyć tę kwotę. Ostatecznie można zaoszczędzić 20, a nawet 30 procent, aby zwiększyć swoje oszczędności i lepiej zaplanować przyszłość.

Ważne jest, aby oprócz pieniędzy odkładanych na emerytalnym koncie oszczędnościowym, oszczędzać. Jeśli tego nie zrobisz, nigdy nie zaoszczędzisz pieniędzy na fundusz awaryjny lub zaliczkę na dom. Ważne jest, aby oszczędzanie stało się priorytetem zarówno dla Twojej emerytury, jak i innych celów.

Zwiększ kwotę oszczędności

Możesz również pracować nad zwiększeniem kwoty, którą oszczędzasz każdego miesiąca. Nie jest nierozsądne, aby zacząć oszczędzać 20 procent swoich dochodów lub nawet więcej każdego miesiąca. Jeśli zarabiasz znacznie więcej niż potrzebujesz na życie każdego miesiąca, to naprawdę powinieneś oszczędzać dużo pieniędzy. Łatwym sposobem na zwiększenie kwoty oszczędności jest oszczędzanie więcej po otrzymaniu podwyżki. W ten sposób nie będziesz tego tak bardzo odczuwał. Ponadto, każdego miesiąca stawiaj sobie wyzwanie, aby upewnić się, że ustalasz swoje kategorie wydatków tak nisko, jak to tylko możliwe.

Kiedy już zaczniesz oszczędzać pieniądze, powinieneś nadać im jakiś cel. Na przykład, powinieneś mieć kwotę od trzech do sześciu miesięcy wydatków na życie w funduszu awaryjnym. Następnie można odłożyć część na emeryturę. Wielu ekspertów twierdzi, że powinieneś dążyć do tego, aby co miesiąc przeznaczać 15 procent na emeryturę. Następnie możesz odłożyć pieniądze na wakacje lub nowy dom. Jeśli wiesz, na co oszczędzasz, łatwiej jest podjąć wyrzeczenia, aby to osiągnąć.

Więcej sposobów na skuteczne oszczędzanie pod adresem: https://infolegnica.pl/sprawdzone-sposoby-na-oszczedzanie/