romantokarczyk.pl

Roman Tokarczyk – Ekspert inwestycyjny | porady finansowe

Jak przyjemnie zacząć oszczędzać pieniądze i przestać żyć od pierwszego do pierwszego?

Polska kraj piękny, jednak ceny w sklepach, jak i nasze o to zarobki nieumywana się do siebie w żadnym jednym calu. Taki kraj takie życie tak wielu ludzi mówi. Jednak nie musi, tak to wyglądać można, oszczędzać przyjemnie, ale dodatkowo przestać żyć od pierwszego do pierwszego. Zastanawiasz się już pewnie jak tak można zacząć. Znam na to odpowiedź, jednak i musisz przeczytać ten o to cały artykuł. Dlatego również rozsiądź się ów to wygodnie i wczytaj się  bardzo, ale to bardzo uważnie w niego i dowiedz, się  również jak można, zacząć oszczędzać tak naprawdę i bardzo przyjemnie, ale co więcej dodatkowo można przestać żyć od pierwszego do pierwszego miesiąca.

Pierwsza zasada przyjemnego oszczędzania

Zacznijmy jednak i od tej najnudniejszej zasady, która zaczyna się od słów.

„Uporządkuj, swoje wydatki w całość, a nie potrzebne skreśl, i zrezygnuj z nich”. Co to tak naprawdę oznacza? Nie musisz likwidować swoich cotygodniowych wyjść do kina, czy gdzieś indziej. Nie tędy jest droga. Ograniczając tak i siebie tylko przestaniesz mieć zapał do ów to oszczędzania. Jeśli zarabiasz tyle co płaca minimalna, to może warto przemyśleć pewne obszary swojego życia pod kątem oszczędzania.

To co zrobić, aby zaoszczędzić? Sprawdź polisę, czy ile płacisz, za auto może da, się gdzieś taniej zaoszczędzić. Po co mieć dwa numery w innych instytucjach? Przenieś, te o to i  dwa numery do jednej sieci a na pewno będziesz, o wiele mniej płacić. Nie oglądasz telewizji? Po co Ci największy pakiet? Zmniejsz go do minimum. Gdy tak posegregujesz swoje wydatki miesięczne, ale i zrezygnujesz z niektórych droższych pakietów, czy całkowicie z czegoś zobaczysz, że zamiast 0 zł na koniec miesiąca zrobi Ci się już 100/200 złotych więcej do odłożenia po samym takim o to i sprawdzeniu.

Druga zasada przyjemnego oszczędzania

Ogranicz kupowanie produktów, które i tak się marnują. Nie chodzi tutaj tylko o takie produkty jak jedzenie, ale też o wiele więcej elementów. Znaczki soczki owoce w dużych ilościach, czy nawet i ubrania. Nie warto kupować zbyt dużo produktów, dlatego, że tylko i wyłącznie przepłacisz, a i tak się to zmarnuje. Wówczas możesz i kolejne 50,100 złotych odłożyć.

Trzecia zasada przyjemnego oszczędzania

Masz do pracy 4 do 10 kilometrów? W lecie przejedź się rowerem albo i przejdź pieszo tym też i sposobem zaoszczędzisz na paliwie a latem to i tak sama przyjemność pójść do pracy, czy nawet przejechać się ów to rowerem. Dodatkowo zaoszczędzisz ponad 7 złotych na litrze paliwa! To i tak koszt około 300 do 500 złotych przez całe lato!

Czwarta zasada przyjemnego oszczędzania

Zacznij szukać promocji. Nie chodzi tutaj, że masz jechać do innego miasta, ponieważ paliwo będzie droższe, ale gdy masz, do sklepu 1.5 kilometra a do żabki 1 kilometr idź, do normalnego sklepu a wydasz o połowę mniej niż w żabce i tym samym sposobem w miesiąc zaoszczędzisz 100 złotych.

Podsumowanie – oszczędzania, aby nie żyć od pierwszego do pierwszego

Jak widzisz, nie musisz, rezygnować z życia towarzyskiego, ani innego wydawania pieniędzy, chyba że tego chcesz, ale nie musisz, a i tak w ciągu miesiąca odłożysz od 500 do nawet 800 złotych! Dlatego zacznij stosować te o to i zasady!